Takas rudenīgām pastigām atradīsiert netikai ierastajā Siguldas pusē, bet arī citur vidzemē un arī Zemgalē. Iesakām apmeklēt kādu no mūsu apskatītajām takām, tās būs skaitas vietas, kur baudīt zelta rudeni.

1. Elejas muižas parka takas

Elejas mauižas parks ir nesen atjaunots un tajā ierīkotas koku ieskautas takas ar stabilu celiņu segumu.

Elejas muižas parks, kas atrodas netālu no Lietuvas robežas, ir vairāk nekā 17 hektāru liels. Tā ir vieta relaksējošām pastaigām, kur Veimutas priedes, holandiešu liepas, Sibīrijas baltās egles un vilnas irbes stāsta vēsturiskas pasakas, un muižas parks slēpj noslēpumus un leģendas.

Booking.com

Elejas muižas parkā ir 15 milzīgi koki, padarot to par Latvijas un Eiropas vides “dārgakmeni” bioloģiskās bagātības ziņā. Atklājiet leģendu par grāfieni Dagmāru, kura dzīvoja Elejas savrupmājā, un sekojiet mīlestības aicinājumam caur muižas parku!

2. Alūksnes pilsētas Ezertaka

“Ezertaka” ir 2,8 kilometrus gara pastaigu taka, kas ap Alksnes ezera pussalu. Gājējiem no šīs takas paveras brīnišķīgākās piekrastes ainavas un divas leģendu un mītu ieskautās Alksnes ezera salas – Cepurte un Gar sala, kā arī ezera lielākā sala – Pilssala. Pastaiga atrodas netālu no pilsētas centra, taču tā piedāvā unikālu iespēju izbaudīt dabas skaistumu un klusumu, jo tā vijas gar ezera stāvkrastu, caur mežainajām gravām un pāri kalniem. Šis pārgājiens ir īpaši ieteicams tiem, kam patīk nelīdzens reljefs, jauka vide un neskarts skats uz cilvēka rokām.
Maršruts ir apļveida un pieejams abos virzienos, un tā sākuma punkts ir vai nu stāvlaukums pie Tempakalna ielas gājēju tilta, vai autostāvvieta pie peldbaseina “Melnums”. Sliktos laika apstākļos tas nav ideāls pastaigām.

Recommended Articles