Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums apkalpoja vairāk nekā 29 tūkstošus klientu (pērn šis skaits sasniedza aptuveni 32 tūkstošus).

Kopumā laika periodā no janvāra līdz septembrim tika reģistrēti 164 miljoni ieņēmumi, kas ir par 7% vairāk nekā tajā pašā periodā 2022. gadā. Tika apkalpoti 210 000 klientu, salīdzinot ar aptuveni 216 000 tajā pašā periodā pagājušajā gadā.

“Augustā mēs bijām pirmie, kas sākām pārdot nākamās vasaras tūres Turcijā, un septembrī prezentējām pilnu programmu ar 19 galamērķiem. Šis agrīnais sākums dod mums konkurences priekšrocības — mēs lēšam, ka visas grupas pārdošanas apjoms nākamajai vasarai jau piepilda aptuveni 50 lidmašīnas,” stāsta “Novaturas” grupas vadītājs Vitālijs Rakovskis (Vitalij Rakovski).

Booking.com

Viņš arī papildina, ka ceļotāju vēlme plānot atvaļinājumu uz priekšu arvien pieaug, tāpēc uzņēmumam bija svarīgi to ņemt vērā. Tūroperators ir lepns, ka šogad varēja nākamās vasaras ceļojumu iepriekšpārdošanu uzsākt par mēnesi agrāk, kā pērn. “Iepriekšpārdošana klientiem nodrošina stabilu pakalpojumu paketi, bet mums tā palīdz nodrošināt finansiālo ilgtspēju un lielāku gaisa kuģu noslogojumu,” norāda V.Rakovskis.

Līderi nākamā gada pieprasījumā šobrīd ir Turcija, Melnkalne un Grieķijas salas. Ceļotājus interesē arī Kipra, kas tikko iekļauta uzņēmuma 2024. gada vasaras atpūtas ceļojumu programmā.

Atpērk daļu savu akciju, lai dotu iespēju saviem darbiniekiem
Septembrī uzņēmums paziņoja, ka piešķīris gandrīz 0,25 milj eiro savu akciju iegādei, kas tuvāko trīs gadu laikā tiks sadalītas darbiniekiem. Biržas uzņēmumiem ir ierasts atpirkt akcijas, ja to tirgus cena ir zemāka par finanšu analītiķu aplēsēm izaugsmes potenciāla dēļ. Akciju atpirkšana palielina uzņēmuma akcionāru vērtību, jo lielāka peļņas daļa uz vienu akciju nonāk uzņēmumam. Turklāt tas bieži vien ved pie augstākas akcijas cenas.

Bankas “Swedbank” finanšu analītiķi “Novaturas” akcijām piešķīruši “pirkšanas” reitingu ar ieteicamo akciju mērķa cenu 4,5 eiro. Tas ir aptuveni par trešdaļu virs pašreizējās “Novaturas” akciju cenas biržā. Tikmēr jaunākā “Enlight research” analītiķu aplēse paredz, ka ieteicamā akcijas mērķa cena ir 4,27 eiro (gandrīz par trešdaļu augstāka). Pēc optimistiskā “Enlight research” scenārija akciju cenas griestus lēš 4,74 eiro apmērā, bet pesimistiskā scenārija gadījumā tie ir 3,81 eiro.

Programma ar mērķi sniegt klientiem izcilu pieredzi
Uzņēmums cieši sadarbojas ar partneriem un tūrisma pārvaldēm dažādās valstīs, lai izstrādātu galamērķu programmu un atrastu unikālu pieredzi klientiem. Tūrisma aģentūru pārstāvjiem regulāri tiek organizēti iepazīšanās braucieni uz dažādiem galamērķiem. Pēc uzņēmuma datiem, šobrīd ap 70% no pārdošanas notiek ar aģentūru starpniecību, tāpēc attiecības ar tām tiek nemitīgi stiprinātas.

Augustā un septembrī vien aģentūru un “Novaturas” pārstāvji viesojās Vjetnamā, Sicīlijā un Madeirā – šādos braucienos tūrisma eksperti vairāk izzina viesnīcu klāstu un citas galamērķu specifiku. Lielāko tūrisma aģentūru vadītājiem tika organizēts brauciens uz Melnkalni. Līdz gada beigām ar aģentūru pārstāvjiem plānots apmeklēt vēl vismaz 10 galamērķus.

Turklāt Lietuvā, Latvijā un Igaunijā notika pasākumi partneriem par Jordāniju, Ēģipti un viesnīcu prezentācijām. Jau tuvākajā laikā uzņēmums visās valstīs gaidīs viesus no Bulgārijas, Turcijas, Grieķijas un citām valstīm.

Par „Novaturas”
“Novaturas” grupa ir lielākais ceļojumu organizators Baltijas valstīs, kas piedāvā vasaras un ziemas brīvdienu paketes uz vairāk nekā 30 galamērķiem visā pasaulē un vairāk nekā 100 apskates maršrutus. 2022. gadā “Novaturas” grupa fiksēja ienākumus EUR 197 miljonu apmērā un apkalpotja 267 tūkstošus klientu Lietuvā, Latvijā, Igaunijā.

Recommended Articles