Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta darba spēku un unikālām dabas ainavām. Šajā ceļvedī mēs iepazīstināsim ar visiem aspektiem, kas padara Šveici par neaizmirstamu ceļojuma galamērķi.

Ģeogrāfiskais stāvoklis un klimats

Šveice atrodas Eiropas vidienē, robežojoties ar Itāliju dienvidos, Franciju rietumos, Vāciju ziemeļos un Austriju austrumos. Valsts platība ir 41 290 km², un tā ir sadalīta 23 kantonos. Klimats ir daudzveidīgs, atkarīgs no reljefa un augstuma virs jūras līmeņa. Jo augstāk kalnos, jo vēsāks, un uz katriem 1000 m augstuma temperatūra pazeminās par 5-6 ºC.

Interesanti fakti par Šveici

 • Galvaspilsēta: Berne
 • Iedzīvotāju skaits: 8,776,471 (2022. gads)
 • Valsts valodas: vācu, franču, itāļu, retoromāņu
 • Reliģijas: Romas katoļi 34,4%, protestanti 22,5%, citi kristieši 5,7%, musulmaņi 5,5%, citi 1,6%, neviens 29,5%
 • Etniskais sastāvs: Šveicieši 69,5%, vācieši 4,2%, itāļi 3,2%, portugāļi 2,6%, franči 2%, kosovari 1,1%, citi 17,3%
 • IKP uz vienu iedzīvotāju: $67,557 (2020. gads)
 • Naudas vienība: Šveices franks (CHF)
 • Valsts pārvaldes forma: parlamentāra federatīva valsts
 • Augstākais punkts: Difūra kalns (Dufourspitze) – 4634 m
 • Garākās upes: Rona, Reina, Inna, Tičīno
 • Lielākais ezers: Ženēvas ezers

Populārākās pilsētas un apskates objekti

Berne

Berne ir Šveices galvaspilsēta, kas slavena ar savu skaisto vecpilsētu. Galvenie apskates objekti ietver Parlamenta ēku, Pulksteņa torni, katedrāli un Einšteina muzeju. Šeit jūs varat pastaigāties pa 6 km garu ieliņu, kas atrodas zem arkām.

Booking.com

Ženēva

Ženēva atrodas pie tāda paša nosaukuma ezera. Pilsētā atrodas ANO mītne, vairāk nekā 30 muzeji, ieskaitot Starptautisko auto muzeju, un slavenais “Jet d’Eau” strūklaka, kas paceļas 140 metrus augstumā.

Cīrihe

Cīrihe ir pazīstama kā banku pilsēta. Galvenie apskates objekti ietver Šveices vēstures muzeju, Šokolādes muzeju un dažādas baznīcas, piemēram, Frauminsteres un Grosminsteres baznīcu.

Dabas brīnumi

Reinas ūdenskritums

Viens no platākajiem Eiropas ūdenskritumiem, kuru garums ir 150 metri un augstums ap 25 metriem.

Alpu kalni

Alpu kalni piedāvā ne tikai elpu aizraujošus skatus, bet arī plašas iespējas sportiskām aktivitātēm, piemēram, slēpošanai, snovbordam un kalnu pārgājieniem.

Slēpošanas kūrorti

Šveice ir pasaulē slavena ar saviem izcilajiem kalnu slēpošanas kūrortiem. Populārākie kūrorti ietver Sankt Moricu, Cermatu un Verbieru. Katrs no šiem kūrortiem piedāvā unikālas trases un sporta iespējas.

Kultūras un vēsturiskie objekti

Lozanna

Lozanna ir pazīstama ar Olimpisko muzeju, kas piedāvā visaptverošu informāciju par olimpisko kustību. Pilsēta arī lepojas ar lielāko gotisko baznīcu valstī.

Lucerna

Lucerna ir viena no skaistākajām pilsētām, kas pazīstama ar Kapelbrūnas tiltu un Rātsnamu. Pilsēta ir svarīgs kultūras centrs ar dažādiem muzejiem un mūzikas festivāliem.

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Vai Šveice ir dārga valsts ceļotājiem?

Jā, Šveice ir viena no dārgākajām valstīm pasaulē, taču ar plānošanu ir iespējams atrast pieņemamas cenas gan naktsmītnēm, gan ēdināšanai.

Kura ir labākā sezona, lai apmeklētu Šveici?

Šveice ir skaista visu gadu. Ziemā valsts ir ideāla slēpošanai un citiem ziemas sporta veidiem, savukārt vasarā jūs varat baudīt kalnu pārgājienus un ūdenssportu ezeros.

Vai ir nepieciešama īpaša vakcinācija, lai apmeklētu Šveici?

Nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju, lai apmeklētu Šveici.

Noslēgums

Šveice piedāvā unikālu kombināciju no dabas skaistuma, kultūras bagātības un sporta iespējām. Tā ir valsts, kas piedāvā neaizmirstamus piedzīvojumus katram ceļotājam. Neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties izbaudīt kalnu ainavas, apmeklēt kultūras un vēsturiskos objektus vai baudīt gardēžu virtuvi, Šveice ir ideāls galamērķis.

Recommended Articles