Image by pressfoto on Freepik

Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar to pat varētu pietikt, lai par slēpošanu aizmirstu uz visiem laikiem. Par laimi, joprojā spēkā teiciens “nav tādas lietas kā slikti laika apstākļi, ir tikai nepiemērots apģērbs”.

Ko vilkt mugurā, lai droši dotos slēpot?

Ģērbšanās vairākās, plānās kārtās palīdz iesprostot siltu gaisu pie ādas un tas ir daudz, daudz siltāk nekā vienkārši uzmest milzīgu jaku. Vajadzētu ģērbties 3 slāņos – pamatkārta, viduskārta un ūdensizturīga slēpošanas jaka. Vēl jāpievieno slēpošanas zeķes, cimdus, brilles un galvassega, un tad būsiet gatavi doties uz kalnu pat visaukstākajās ziemas dienās.

Slēpošanas apģērbu var iegādāties – https://220.lv/lv/apgerbi-apavi-aksesuari/sieviesu-apgerbs/sleposanas-apgerbs

  1. slānis – pamatslānis

Pirmais, ko vajadzētu iegādāties slēpošanas aktivitātē, ir labs pamatslāņa komplekts – veļa kompresijas krekli, bikses. Garā apakšveļa, kas nav primāri radīta, lai saglabātu siltumu, bet gan lai saglabātu sausumu. Vai no sintētiskiem materiāliem, piemēram, poliestera, vai arī dabiskiem materiāliem ražots, piemēram, vilnas, bāzes slāņa apģērbs aktīvi izvada sviedrus no ādas.

Sintētiskie bāzes slāņa apģērbi ir lētāki, sākot no 15-60 eiro par vienu produktu. Sintētika ir nedaudz labāks risinājums par dabisko audumu veļu, tikai tās mīnuss ir tas, ka šim apģērbam ir tendence diezgan ātri sākt smakot.

Dabiskie audumi parasti ir dārgāki, taču to dabiskās antibakteriālās īpašības ilgstoši saglabā smaku, un ādai ir tendence justies labāk šādā veļā.

Katrā ziņā jebkurā gadījumā jāizvairas no kokvilnas, jo tā uzsūks sviedrus un salt sāks jau pirms nākamā brauciena uz pacēlāja – būs ne visai patīkama pieredze!

  1. slānis – vidējais slānis

Virs pamatslāņa vēlams uzvilkt vienu vai vairākus plānus džemperus, kas izgatavoti no vilnas. Atcerieties, ka divi plāni džemperi nodrošinās lielāku siltumu nekā viens biezs. Ir vērts vēlreiz atgādināt, ka jāizvairās no kokvilnas un citiem ļoti absorbējošiem materiāliem.

Ļoti aukstās dienās, iespējams, var pievienot plānu jaku, kas ir ar vai nu ar dūnu, vai sintētisku pildījumu.

  1. slānis – virsdrēbes

Kvalitatīva slēpošanas jaka un slēpošanas bikses parūpēsies par to, lai vējš, sniegs un lietus paliek ārā, kamēr siltums paliek iekšā.

Slēpošanas bikses var iegādāties: https://220.lv/lv/apgerbi-apavi-aksesuari/sieviesu-apgerbs/sleposanas-apgerbs/f/all/sleposanas-bikses

Šie apģērbi kopumā ir visdārgākie, lai gan nereti tos var iegādāties ļoti izdevīgi dažādu akciju laikā, arī internetveikalā 220.lv. Rēķinies, ka par katru apģērba gabalu būs jāškiras no 50 līdz 300 eiro, bet, ja patiešām vēlies visaugstāko kvalitāti, par virsdrēbju komplektu var iztērēt pat pāris tūkstošus eiro.

Slēpošanas jakas pērc šeit: https://220.lv/lv/apgerbi-apavi-aksesuari/sieviesu-apgerbs/sleposanas-apgerbs/f/all/sleposanas-virsjakas.

Galvassegas – ķivere vai cepure

Savulaik slēpošanas industrijā ķiveru nēsāšana bija strīdīga tēma. Par laimi, tagad tendence ir vairāk rūpēties par savu drošību un ķiveres valkāšana ir normāla prakse. Ķiveres var arī nomāt, tāpat kā slēpes, snovborda dēli un zābakus arī kalna bāzē.

Brilles vai saulesbrilles

Iesācējiem slēpošana saulesbrillēs, visticamāk, būs pietiekama iespēja, jo netiks braukts īpaši ātri un tas nenotiks sarežģītos kalnu apvidos. Brilles savukārt palīdz arī aizsargāt acis no vēja, sniega, kas ir svarīgāk, ja traucaties lejup pa kalnu pietiekami lielā ātrumā vai arī slēpojat sarežģītākos kalna apvidos.

Cimdi

Kas ir svarīgākais cimdu sakarā, tiem jābūt ūdensnecaurlaidīgiem! Galvenais lēmums, kas jāpieņem, ir lietot dūraiņus vai pirkstu cimdus?

Klasiskie cimdi būs ērtāki, kaut vai rāvējslēdzēja atvēršanas procesā, savukārt dūraiņi saglabās pirkstus kopā, lai noturētu dabisko ķermeņa siltumu.

Zeķes

Zem slēpju zābaku pāra ieteicams vilkt vienu slēpju zeķu pāri. Nevalkājiet biezas kokvilnas zeķes. Tās tikai uzsūks sviedrus, rezultātā sāks salt kājas. Tāpat ieteikums slēpošanas zābakos nevalkāt divus zeķu pārus, pretējā gadījumā var viegli iegūt tulznas.

Internetveikalā 220.lv var ātri un vienkārši atrast visu slēpošanai un snovošanai nepieciešamo apģērbu.

Recommended Articles