Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus un interesantas vietas, ko apmeklēt, uzturoties Latvijā vai ceļojot cauri šai valstij. Bet kā ir ar pārgājieniem? Kuras ir labākās vietas, kur doties pārgājienos Latvijā? Šajā rakstā mēs jums parādīsim dažas no skaistākajām vietām, kur doties pārgājienos Latvijā, kā arī dažus padomus, kā tur nokļūt, vai citu noderīgu informāciju, kas varētu noderēt ceļojuma vai uzturēšanās laikā.

Viena diena Rīgā

Kāpēc nedodies labā vienas dienas ceļojumā? Brīva diena no darba, jaunu ainavu apskatīšana un atkāpšanās no ierastās rutīnas. Dienas ceļojumā var paveikt tik daudz dažādu lietu — visbiežāk apmeklējot kādu no Latvijas skaistākajām dabas vietām. Šeit ir dažas no mūsu iecienītākajām vietām, kas nodrošina lieliskus vienas dienas braucienus no Rīgas: Ziemeļblāzma, Brasa, Mangaļsalas mols, Lucavsala vai Doles sala.

Rīga ir apskates vietu, restorānu un iepirkšanās centrs. Satriecošā arhitektūra un bagātīgie restorāni padara to par vienu no Latvijas populārākajiem tūristu galamērķiem. Jūs varat pavadīt stundas, vienkārši pastaigājoties apkārt, apbrīnojot daudzos Rīgas muzejus un baznīcas. Piemēram, pastaigājieties pa Brīvības gatvi – tajā ir desmitiem modes preču veikalu, kā arī daudz restorānu, kas piedāvā garšīgus latviešu virtuves ēdienus. Taču, lai patiesi novērtētu Rīgu, tā jāredz no augšas. Skati no Ziemeļbāzmas parka (augstākā vieta Rīgā) ir iespaidīgi! Īpaši elpu aizraujoši ir naktī, kad visas Rīgas gaismas atspīd no lejas ūdens!

Booking.com

Pie Jūras

Jūrmalas smilšainās pludmales ir tīras un klusas, tūristu maz. Apskates nolūkos var pastaigāt pa Jomas ielu, kur atrad;isiet dažādus restorānus un kafejnīcas. Tā ir vieta, kur doties draugu kompānijā vai paņemt līdzi savus bērnus. Smilšu pludmalē (Melnsilā) ir baltas smulšu kāpas un kempingi ar pusdienošanas iespējām restorānos! Blakus ir ezeri, kas lieliski piemēroti smaiļošanai vai kanoe laivām. Varat arī izpētīt alas, piemēram, Ķemeru nacionālo parku, kurā ir aizraušas pastaigu takas pa Ķemeru purvu.

Kurzemes pusē

Kurzeme (Kurzeme) ir viens no četriem Latvijas vēsturiskajiem un kultūras novadiem, kas atzīti Latvijas Satversmē. Tas atrodas Latvijas rietumos, ar kopējo platību 2950 km2 un iedzīvotāju skaitu, ieskaitot nepilsoņus, 210 000 cilvēku. Reģionam nav administratīvā statusa, bet ir Kurzemes iedzīvotājus apvienojošas biedrības. Kurzemē ir daudz tūristu iecienītas pilsētas un mazpilsētas. Iesakām apmeklēt Liepājas ezera takas, Pāvilostas piekrasti, Ventspils pilsētu un Lemberga hūti, kā arī Talsu pilskalnus. Senatnīgas sajūtas var smelties vēsturiskajā Kuldīgā, kas izceļās ar autentisko arhitektūru un mazajiem restorāniem.

Gaujas Nacionālais parks

Gaujas nacionālais parks – parks, kas piedāvā daudz dažādu reljefu, sākot no līdzenām pastaigu takām līdz stāviem kāpumiem. Tas ir arī apgabals, kas pazīstams ar skaisti koptām muižām un drupām. Populārākais galamērķis Gaujas nacionālajā parkā ir Siguldas pils, kurā ir labi saglabājies angļu dārzs ar ēnainām atpūtas vietām un elpu aizraujošiem skatiem gan uz ūdenskritumiem, gan uz kalniem. Tas ir arī lielisks sākumpunkts pārgājieniem pa nacionālā parka teritoriju.

Vidzemes puse

Daudzveidīgais Vidzemes reljefs, kas aizņem aptuveni ceturto daļu no Latvijas teritorijas, ir lieliski piemērots visu līmeņu pārgājieniem. No pakalnu virsotnēm un panorāmas skatu vietām varat apbrīnot ainavas, kuras jūs uzskatījāt par iedomātām, kas redzamas pastkartēs. Vasarā noteikti apmeklējiet dabas kūrortus, piemēram, Skulti un Gulbeni, kur var peldēties upēs un ezeros. Ziemā Vidzeme vilina ne tikai slēpotājus, bet arī distanču (ziemeļvalstu) slēpotājus ar vairāk nekā 300 kilometru sagatavotām takām. Meklē Siguldas pili netālu no Rīgas rajona; iecienīts izbraucienu galamērķis vietējo iedzīvotāju vidū.

Recommended Articles