Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot bez savas draugu kompānijas. Ceļošana ar draugiem var būt neticami lieliska pieredze, ko piepilda kopīgi smiekli un neaizmirstami mirkļi, vēl vairāk stiprinot draudzīgās saites. Tomēr, lai orientētos grupas dinamikā un nodrošinātu, ka visi lieliski pavada laiku, ir nepieciešama neliela plānošana un apdomas. Tūroperators “Novatours” apkopojis dažādus padomus, kas palīdzēs draugu atpūtas braucienu darīt patīkamu un patiesi neaizmirstamu.

Plānošana

Starta punkts un nevainojamas atpūtas veiksmes atslēga ir saruna. Kad kompānija ir sapulcināta, izveidojiet grupas tērzēšanas vietu. Šeit lieliski derēs lietotnes WhatsApp un Messenger vai jebkura cita. Sarakstes vietas izveidotājām ir ieteicams mudināt ikvienu atklāti izteikt savas vēlmes, cerības un bažas. Izveidojiet kopīgotu dokumentu ar kontrolsarakstu, lai nodrošinātu, ka visiem ir pieejama būtiskākā informācija.

Izrunājiet ekspektācijas. Apspriediet ceļojuma budžetu, tostarp izmitināšanas, transporta, aktivitāšu un personīgos izdevumus. Laicīgi vienojaties par ceļojuma datumu un apstipriniet ikviena pieejamību. Apspriediet vēlamos ceļošanas stilus (piedzīvojumi, atpūta, kultūras izpēte).

Booking.com

Galamērķa izvēle

Izrunājot grupas dažādās intereses, uzskaitiet un sarindojiet prioritāti galamērķu iespējas. Kad tas ir darīts, veiciet padziļinātu iespējamo galamērķu izpēti, lai saprastu, vai tie tiešām ietver visas ceļotāju grupas intereses un vēlmes.
Jāņem vērā – jo lielāka ir ceļotāju grupa, jo vairāk viedokļu atšķirības var būt. Sastopoties ar jebkādām domu atšķirībām, ieteicams ir ievērot demokrātijas principu, ļaujot balsu vairākumam uzvarēt. Ņemiet vērā vairākuma intereses, vienlaikus nodrošinot atvērtu iespēju īstenot “variantu B”. Ja rezultāts ir neizšķirts, izveidojiet rezerves plānu vai izdariet kompromisu, apvienojot populārākās izvēles elementus.

Naktsmītnes

Vienojieties par naktsmītnes tipu un vēlamo plašumu – katram vai pārim savs numuriņš, kopēji apartamenti vai atpūtas mājas. Apspriediet, kādu ēdināšanu vēlaties – ar brokastīm, visas maltītes vai bez ēdināšanas. Arī šeit noderēs balsošanas iespēja un demokrātijas princips.
Ceļojot draugu pulkā, īpaši svarīgi ir rezervēt naktsmītnes laicīgi, kad ir plašas izvēles iespējas un visbiežāk arī labākas cenas. Rezervējot pēdējā mirklī, var nākties sastapties ar situāciju, kad visi iepriekš kaltie plāni un vēlmes sabrūk, jo vairs nav pieejamas kārotā tipa naktsmītnes.

Finanses

Izpētiet tūroperatoru piedāvājumus, kas nereti grupām piedāvā īpašas atlaides ceļojumu komplektiem (lidojums un naktsmītne).

Pirms brauciena izrunājiet, kā vairākums vēlēsies veikt norēķinus – individuāli vai dalīti. Izvēloties norēķinus dalīt, ļoti ērti visu var uzskaitīt dažādās finanšu lietotnēs, piemēram, Splitwise, kur katrs norēķinu veicējs atzīmē savu veikto maksājumu, bet lietotne tālāk sadala, cik naudas katrs ceļotājs ir parādā kuram ceļojuma biedram.
Aktivitātes un dienas plāns

Pirms ceļojuma ir vērts ieviest kopīgotu konkrētā galamērķa virtuālo karti, piemēram, Google Maps vai kādu citu. Šajā kartē katrs ceļotājs var atzīmēt sev interesējošas apskates vietas, kā arī būtiskākos pieturpunktus (lidosta, naktsmītnes, restorāni u.c.).

Ceļojuma grafiku plānojiet tā, lai būtu gan kopīgas aktivitātes, gan brīvais laiks. Izrunājiet galvenās aktivitātes un atstājiet plānā vietu improvizācijai. Apdomājiet alternatīvas gadījumā, ja plānoto neizdodas īstenot iepriekš neparedzamu apstākļu dēļ – laika apstākļi, kādi negaidīti notikumi u.t.t.

Domastarpību risināšana

Domstarpību gadījumā visvarīgākais priekšnoteikums ir komunikācija. Pirms ceļojuma izrunājiet, ka gadījumā, kad sāk veidoties viedokļu sadursmes, ikviens ir mudināts nekavējoties paust savas bažas, nevis ļaut problēmām samilzt. Ja ir radušās domstarpības, noorganizējiet “grupas sanāksmi”, lai apspriestu un atrisinātu saasināto situāciju.

Ceļošana ar draugiem var būt vareni lieliska pieredze, kas vēl vairāk stiprinās jūsu draudzīgās sates un radīs paliekošas atmiņas. Sekojot šiem padomiem un trikiem, jūs ne tikai nodrošināsit patīkamu ceļojumu, bet arī ieliksit pamatu daudziem citiem kopīgiem piedzīvojumiem. Laiks pulcēt draugus un sākt kaldināt jaunus piedzīvojumus!

Recommended Articles