Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve un unikālā flora vilina saules meklētājus no visas pasaules. Šajā žurnālā mēs iedziļināsimies burvīgajos iemeslus, kāpēc Seišelu salas ir apskates vērts galamērķis.

Seišelu salu arhipelāgs: dārgakmens Indijas okeānā

Seišelu salas, kas sastāv no vairāk nekā 115 salām, no kurām lielākā daļa joprojām ir neapdzīvotas, ir magnēts ceļotājiem, kuri meklē mieru un romantiskas brīvdienas. Centrālais klasteris sastāv no četrām galvenajām salām: Mahe, Praslin, Silhouette un La Digue. Starp tiem Mahe ir lielākā, kurā dzīvo aptuveni 90% valsts iedzīvotāju. Tajā atrodas galvaspilsēta Viktorija un galvenā lidosta, nodrošinot vislabāko savienojumu ar citām salām un plašu izmitināšanas iespēju klāstu.

Dabas brīnumi: flora un fauna

Seišelu salu arhipelāgs valdzina ar leknajiem tropu mežiem, kuros ir daudz retu un unikālu savvaļas dzīvnieku: savvaļas vaniļas, zilie baloži, melnie papagaiļi, kokosriekstu palmas un medūzas, orhidejas un sarkanastes tropu putni. Turklāt tas apžilbina ar iespaidīgiem skatu punktiem.

Booking.com

Vallee de Mai rezervāts: Pasaules mantojuma dārgakmens

Viena no pasaules mazākajām rezervēm, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, Vallee de Mai ir neskarts tropu mežs ar unikālu floras un faunas dažādību. Šo svētnīcu rotā milzu laukakmeņi, čūskas, rāpuļi, dažādas putnu un zīdītāju sugas, kā arī iespaidīgs palmu klāsts. Tā ir ekskluzīva Coco de Mer dzīvotne, kolosālie rieksti, kas sver vairāk nekā 20 kilogramus.

Ikoniskā La Digue salas pludmale

15 minūšu prāmja brauciens no Praslin salas aizvedīs uz mazo La Digue salu, kas aptver aptuveni 10 kvadrātkilometrus. Velosipēdi kalpo kā galvenais pārvietošanās veids salā. Tās lepnums ir Anse Source d’Argent pludmale, ko bieži dēvē par pludmaļu Meku un vienu no visvairāk fotografētajām piekrastes līnijām visā pasaulē. Pludmale atrodas valsts rezervātā, un par to ir jāmaksā ieejas maksa. Ar ūdeni nogludināti dažādu formu granīta akmeņi un spilgti debeszils ūdeņi padara mīnusus. Šķiet, ka laiks šeit apstājas.

Beyond Anse Source d’Argent: Ladigue Island’s Wonders

Blakus Anse Source d’Argent pludmalei plešas kokosriekstu un vaniļas plantācijas, un plaukst lielie Aldabras sauszemes krabji. Salas piekraste lepojas ar burvīgām pludmalēm, kurās dažādu krāsu un izmēru krabji traucas pa smiltīm, bet krastam tuvojas haizivju mazuļi kopā ar daudzām eksotiskām zivīm.

Šri Navasakthi Vinayagar templis: kultūras brīnums

Viens no Mahe salas intriģējošākajiem orientieriem ir Sri Navasakthi Vinayagar templis, kas atrodas netālu no Market Street. Šī ievērojamā arhitektūras struktūra, lai arī mazāka nekā tās kolēģi Indijā vai Šrilankā, izceļas vietējā arhitektūrā un ir vienīgais hinduistu templis Seišelu salu arhipelāgā.

Jardin Du Roi garšvielu dārzs: smaržīgs ceļojums

Ņemot vērā Seišelu salu stratēģisko atrašanās vietu starp Austrumāfriku un Indiju, tās jau sen ir bijušas svarīgas garšvielu tirdzniecības pieturas punkts. Tropu klimats nodrošina ideālus apstākļus dažādu garšvielu audzēšanai, kuras var kopīgi izpētīt Jardin Du Roi jeb Karaļa dārzā. Apmeklētāji var uzzināt par vaniļas, kanēļa, muskatrieksta un daudzu citu garšaugu audzēšanas tradīcijām.

Zemūdens pasaules izpēte Sainte Anne Marine nacionālajā parkā

Sainte Anne Marine ir vecākais jūras parks Seišelu salās. Atrodas aptuveni piecu kilometru attālumā no galvenās Mahe salas, tajā ietilpst sešas salas – Ste Anne, Ile Moyenne, Ile Ronde, Ile Longue, Ile Cachee un Ile aux Cerfs. Parka apmeklētāji var atklāt lielisko zemūdens pasauli, dodoties ekskursijās ar laivām ar stikla dibenu vai snorkelējot. Ir iespēja vērot dažādu izmēru un krāsu koraļļu rifus, kā arī daudzveidīgu zivju klāstu. Tā kā parkā atrodas arī lielākā jūraszāļu pļava, pastāv liela iespēja sastapt jūras bruņurupučus, kas barojas.

Seišelu salu aktivitāšu gobelēns

Papildus tam Seišelu salas piedāvā virkni aktivitāšu, ko izbaudīt brīvajā laikā – apmeklēt tējas plantācijas, atklāt ruma gatavošanas tradīcijas, izpētīt vietējos amatniecības izstrādājumus rosīgos tirgos, piedalīties gardās vietējās kulinārijas nodarbībās, doties pārgājienos pa tropu mežiem, peldēties ūdenskritumi un, protams, patīkami rāmas relaksācijas mirkļi. Ir patiešām vērts piedzīvot Seišelu salas vismaz reizi mūžā.

Recommended Articles