Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina baudīt burvīgas sniegotas kalnu virsotnes. Tūroperators “Novatours” ir sagatavojis noderīgu informāciju tiem, kas plāno vai apsver ceļojumu uz Itālijas sniegotajiem kalniem.

Savā rakstā es uzmanīgi aplūkošu Itālijas slēpošanas kūrortus, to unikālo atmosfēru un piedāvājumu klāstu, lai ikviens ceļotājs varētu izvēlēties sev piemērotāko variantu.

Unikālā slēpošanas pieredze Itālijā

Itālijas slēpošanas kūrorti ir zināmi ar savu neformālo atmosfēru un laisku dzīves ritmu. Šeit laiks it kā apstājas, ļaujot pilnībā izbaudīt mirkli. Ja vēlies savā ceļojumā baudīt gan neaprakstāmi garšīgus Itālijas ēdienus un dzērienus, gan izbaudīt kvalitatīvu kalnu atpūtas infrastruktūru, Itālija ir perfekta izvēle.

Booking.com

Noderīga informācija pirms ceļojuma

Pirms ceļojuma ir svarīgi iepazīties ar dažiem praktiskiem faktiem par Itāliju:

  • Valoda: itāļu.
  • Nauda: eiro. Gudri ir nodrošināties arī ar skaidru naudu.
  • Laika zona: Itālija (GMT+1), kas no Latvijas laika atšķiras par vienu stundu.
  • Dzeramnauda: nav obligāta, taču var atstāt, ja apkalpošana vai ēdiens ir šķitis īpaši lielisks.

Iepazīstam Itālijas kalnu grēdu

Itālija lepojas ar Alpu un Apenīnu kalnu grēdām. Alpu kalni piedāvā plašu izvēli dažādiem kūrortiem, slēpošanas trasēm un izklaides iespējām.

Slēpošanas kūrortu krāšņums

Šeit ir daži no populārākajiem slēpošanas kūrortiem Itālijā:

  1. Val di Fiemme ir iecienīta profesionālu slēpotāju vidū.
  2. Val di Sole piedāvā brīnišķīgu klimatu un plašu slēpošanas trašu klāstu.
  3. Val Gardena ir pazīstama ar savu trašu dažādību un kvalitāti.
  4. Val Rendena ir piemērota gan aktīvai atpūtai, gan relaksācijai.
  5. Val di Fassa piedāvā gan aizraujošas trasēs, gan mierīgu atpūtu.
  6. Alta Valtelina lepojas ar savu pasaulē slavenu slēpošanas klāstu.

Apres-Ski: pēcslēpošanas baudījumi

Itālijas kūrorti piedāvā plašu Apres-Ski izklaides iespēju klāstu. Šeit var atrast restorānus un bārus, relaksējošas spa procedūras, vakara brīvdabas kino seansus un pat jaunu draugu iepazīšanu.

Gardumi, kurus nevar nepagaršot

Pēc aktīvas slēpošanas dienas neaizmirsti nobaudīt tradicionālo tiramisu, itāļu kafiju un Bombardino – sildošu ziemas dzērienu ar alkoholu un kafiju, rotātu ar putukrējuma cepurīti.

Dažādas ziemas aktivitātes

Itālijas kūrorti piedāvā arī distanču slēpošanu, pārgājienus ar sniega kurpēm, ziemas pārgājienus, slidošanu un pat braukšanu ar sniega motocikliem. Tiem, kas meklē vairāk aizraujošas aktivitātes, ir pieejamas slēpošanas ekskursijas un alpīnisma ekspedīcijas.

Itālijas kalnu trases ir pieejamas līdz pat pavasara sākumam, tādēļ tagad ir īstais brīdis sākt plānot savu nākamo ceļojumu uz šo brīnišķīgo valsti. Lai Tev veicas ceļojuma plānošanā un neaizmirstamas atmiņas no Itālijas kalniem!

Recommended Articles