Ņemot vērā pēdējos mēnešos notikušos teroraktus Stambulā, Parīzē, kā arī Minhenē, Turcija, Francija un Vācija ir kļuvušas par valstīm, kuru apmeklēšana cilvēkiem būtu rūpīgi jāizvērtē. Tāpat apdrošinātāji norāda, ka šo notikumu dēļ, cilvēki biežāk sāk interesēties par to, vai ceļojumu apdrošināšana piedāvā iespēju ietvert arī terorisma draudus. Tajā pašā laikā ir klienti, kuri terorisma riska iekļaušanu apdrošināšanas polisē uzskata par nevajadzīgu. Kā ir patiesībā? Vai mums būtu jāņem vērā to, kas notiek citās valstīs un jāparūpējas par šāda riska apdrošināšanu?

Ikvienā līgumā, tostarp arī tajā, kuru slēdzam ar apdrošināšanas kompāniju, terorakti nereti tiek iekļauti pie neparedzētiem izņēmuma gadījumiem. Ņemot vērā notiekošo pasaulē, ir pašsaprotami, ka cilvēki interesējas par to, vai ir iespējams apdrošināt arī terorakta iespējamību un tā radītās sekas. Ne vienmēr mēs varam izvēlēties to, vai doties uz kādu konkrētu vietu. Dažkārt ārvalstis nepieciešams apmeklēt darba darīšanās, taču arī šajā gadījumā nedrīkst aizmirst par savu drošību.

Ceļojumu apdrošināšana sevī ietver plašu risku sarakstu, sākot ar civiltiesisko atbildību, neparedzētām izmaiņām brauciena laikā, nozaudētu bagāžu, veselības problēmām, tulka pakalpojumiem un, beidzot pat ar bojāgājušas personas repatriāciju.

Booking.com

Terorakta iespējamības iekļaušana apdrošināšanas polisē nav jauns produkts, un to visbiežāk iespējams izvēlēties papildus pamata riskiem, kuri jau ir polisē. Apdrošinātāji uzskata, ka pēdējā laikā notikušie terorakti ievērojami neietekmēs pieprasījumu pēc ceļojumu apdrošināšanas.

Cilvēki izvēlas šo polisi tādēļ, ka apzinās to, kas var atgadīties, esot ārvalstīs. Varam gūt traumas, pazaudēt bagāžu vai maku, kā arī varam izraisīt negadījumu. Dzīvē ir pietiekami daudz neparedzamu situāciju, un ir skaidrs, ka pret to sekām mēs vienmēr nevaram nodrošināties, taču ceļojumu apdrošināšana ir viens no efektīviem veidiem, kā samazināt iespējamo risku radītās sekas, kuras nereti var apgriezt mūsu dzīvi “kājām gaisā”. Turklāt, runājot par terorisma riska segumu, to Latvijā piedāvā vairāki apdrošinātāji, turklāt tā iekļaušana polisē ir bez papildu maksas.

Ir jāsaprot, ka terorakta sekas var būt neparedzamas – sākot ar ļaunākajiem gadījumiem, kā arī situācijām, kad tiek slēgtas lidostas, un cilvēki nevar tikt atpakaļ uz mītnes zemi, tādēļ piespiedu kārtā ir jādzīvo nedrošā vidē.

Ja tuvākajā laikā jums ir ieplānots ceļojums uz kādu no teroraktu riska zonām, ieteicams padomāt par ceļojuma apdrošināšanu, jo tā jums noteikti liks justies drošāk, kā arī noderēs, ja tiešām atgadīsies kaut kas nelāgs. Un šajā gadījumā ar to domāti ne tikai terorakti – ir pietiekami daudz citu ķibeļu, kuras mēdz notikt ceļojuma laikā. Bet mēs visi taču vēlamies atgriezties no braucieni laimīgi un glabāt priecīgas atmiņas, vai ne?

Recommended Articles

1 Comment

Comments are closed.