Ir daudz pierādījumu par Alksnes vai Malienas Šveices bagāto pagātni. Un par tiem var uzzināt ne tikai muzejos, bet arī praktiski ik uz soļa, ejot pa šo Ziemeļvidzemes dārgumu. Tātad, ko jums vajadzētu apskatīt šajā pusē?

Tempkalna parks un Alūksnes muižas parks

Ja vēlaties doties pastaigā, lieliskas iespējas ir arī Alksnes muižas parks un Tempkalna parks.
Majestātiskās strūklakas un Alksnes ezers, kur lepni stāv Alksnes Jaunā pils, atrodas Alksnes muižas parkā, kas atrodas pilsētas centrā. Tās parkos ir mazas arhitektūras formas, tostarp granīta obelisks, Pomonas templis, apaļa un ovāla strūklaka, putnu paviljons, granīta soliņi un čukstoša laterna, kas laipni lūdz apmeklētājus Fingingof mauzolejā, lai uzzinātu parka vēsturi.

Booking.com

Pagājušajā gadā Alksnes ezera Tempakalna parka teritorijā bija sešas makšķerēšanas un trīs atpūtas vietas, kā arī daudzi dizaina stendi ar informāciju un paziņojumu par Alksnes ezeru un tā apkārtni. Pilsētas viesus ar lepnumu sagaida Slavas templis – granīta rotonda, kas uzcelta parkā pāri ezeram.

Jaunā pils Alūksne

Barons Aleksandrs Džozefs fon Fittinghofs 19. gadsimta otrajā pusē lika uzcelt Alūksnes Jauno pili, un tas ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem vēlākajiem Tjūdoru neogotikas arhitektūras pieminekļiem. Tagad Jaunajā pilī atrodas Alksnes muzejs un privātais dabas muzejs “Vides labirints”.

Alksnes muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās ietilpst “Fittinghofu zelta dzīsla Alksnē”, “Laikmetu svētki”, “100 vēsturiskie mirkļi Alksnē”, “Leo Kokle. Mākslinieka istaba”, “Piemiņas telpa totalitārajiem upuriem”, “Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki “un” Leo Kokle. Mākslinieka istaba “. Mēbeļu kolekcijas “19. gs.” Izstādi var izmantot, lai uzlabotu pils noskaņu. Izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 meitu miniatūras” tomēr piesaista apmeklētājus ar savu Latvijas vēsturi. Pateicoties daudzveidīgajām izstādēm, pilī ikviens atradīs kaut ko intriģējošu.
Alūksnes pils atrodas Alūksnes salā.

Vai vēlaties kādu laiku pavadīt dabā? Tad tur ir Alksnes pils sala, lielākā no Alksnes ezera salām, kur 1342. gadā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils. Lieliskais nocietinājums tagad ir samazinājies līdz gleznainām drupām un ir pieejams sabiedrībai. Pilssalā ir pieejams labi kopts peldbaseins, bērnu rotaļu laukums, stadions, daudzfunkcionāla servisa ēka ar kafejnīcu un brīvdabas estrāde. Vai tas nav spēcīgs paziņojums?

Klausoties stāstus par Alūksni uz ezera – ar laivu “Marienburg” vai plostu “Gull” – ir vēl viens veids, kā iepazīt pilsētu. SUP dēļi, airu laivas un ūdens velosipēdi ir pieejami fiziskai atpūtai, taču tiem, kas meklē intensīvāku aizraušanos, ir pieejamas arī ātrlaiva un urīnpūslis.
Stacija vilcieniem

Apmeklējot Alksnes Bntis staciju, kas tika atvērta pagājušajā gadā, jūs varat simboliski atvērt durvis uz pagātni. Multivides displejs ļauj uzzināt un atklāt dzelzceļa vēsturi, izmantojot attēlus, unikālus video stāstus, informācijas krātuves un spēles, kā arī izjust pasauli vilciena vadītāja acīm.

Ekspozīcijai vajadzētu izskatīties kā vilciena vagonam, tāpēc jūs jutīsities kā vilcienā, kas kaut kur ceļo. Durvis uz senatni simboliski atveras dzīves stāstos un vēsturiskās ainavās, attēlos un filmās, kur apmeklētāji var uzzināt par dzelzceļa vēsturi, dzirdēt 10 unikālus staciju stāstus un uzzināt vairāk par dzelzceļa pasauli kopumā.

Recommended Articles