Novaturas, vadošais tūroperators Baltijas valstīs, tostarp Novatours Latvijā, bauda stabilu izaugsmi. Viņu otrā ceturkšņa rezultāti ir bijuši pozitīvi, EBITDA pārsniedzot 2019. gada pirmā pusgada rādītājus. Uzņēmums šos panākumus skaidro ar ātru pielāgošanos ceļojumu pieprasījuma izmaiņām, galamērķu dažādošanu, pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu un efektīvu degvielas cenu risku pārvaldību. Tā rezultātā viņu gada finanšu prognoze ir vēlreiz uzlabota.

Vitālijs Rakovskis, Novaturas izpilddirektors, uzsver uzņēmuma labi izplānotās galamērķa programmas panākumus, koncentrēšanos uz aviācijas kvalitāti un punktualitāti, kā arī stratēģisko pārdošanas plānošanu nākamajām sezonām. Tas ir novedis pie pārskatītas 2023. gada prognozes, paredzot, ka EBITDA sasniegs 6-8 miljonus eiro un tīro peļņu 4-6 miljonu eiro apmērā.

Rakovskis uzrāda pozitīvu EBITDA pirmajā pusgadā 5,8 miljonu eiro apmērā, kas ir būtisks uzlabojums salīdzinājumā ar negatīvajiem 750 000 eiro šajā pašā periodā pērn. Šis pavērsiens ir saistīts ar viņu programmas dažādošanu, iepriekšējas pārdošanas uzsākšanu turpmākajām ekskursijām un piesardzīgu ceļojumu rentabilitātes pārvaldību.

Booking.com

Ieņēmumi pirmajā pusgadā sasniedza 102,5 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā iepriekšējā gadā, lai gan apkalpoto ceļotāju skaits samazinājās nedaudz par 3% līdz 124 000.

Aptuveni 80% no gada programmas tika pārdoti no janvāra līdz augusta vidum visā grupā.

Galamērķu dažādošana ir bijusi ļoti svarīga Novaturas konkurētspējai. Lai gan Turcija joprojām ir galvenā uzmanība, viņi ir līdzsvarojuši rentabilitātes problēmas, ieviešot ceļotājiem pievilcīgas alternatīvas, veicinot jaunus ieradumus un veicinot daudzveidīgu brīvdienu pieredzi.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pārdošanas apjomi ir palielinājušies par vairāk nekā 10% visos galamērķos, izņemot Turciju, izceļoties Melnkalnei un Tunisijai – abām ir ievērojams pieaugums.

Novaturas uzmanību pievērsis arī lidojumu kvalitātei un punktualitātei. Lidojumu precizitāte šogad ir ievērojami uzlabojusies, tikai 1% lidojumu kavējas vairāk nekā trīs stundas, salīdzinot ar gandrīz 3% iepriekšējā gadā.

Uzņēmums ir arī videi draudzīgs aviokompāniju izvēlē, sadarbojoties ar airBaltic, lai no 2021. līdz 2022. gadam samazinātu CO2 emisijas par 20%. Uzņēmums ir pievienojis arī FreeBird Airlines un Turkish Airlines lidojumiem no Rīgas uz Turciju šajā sezonā, lai uzlabotu ceļojumu pieredzi. un ilgtspējība.

Runājot par klientu ērtībām, Novaturas ir uzsācis jauninātu vietni ar uzlabotu ātrumu un lietotājam draudzīgām ceļojumu plānošanas un iegādes iespējām.

Viņi arī ir bijuši pionieri, laicīgi paziņojot par savu 2024. gada vasaras ceļojumu programmu Turcijai un piedāvājot elastīgas, drošas un pievilcīgas paketes. Pilna 2024. gada programma, tostarp jauni galamērķi, tiks atklāta septembrī.

Uzņēmuma jaunā direktoru padome, kas darbu sāka šovasar, uzsver ilgtspējību un progresu. Valdei pievienojušies Tomass Korganas un Ģedimins Almantas, savukārt valdes locekļa amatā turpina Ugnius Radvila.

Recommended Articles