bcg_7.jpg

Izveidot PDF Rekomendēt Drukāt

TRAVEL TIME atgriežas no braucieniem pa trim kontinentiem, iespaidos dalās Ēriks Lagzdiņš

Intervija sagatavota tūrisma ziņu portālam www.travelnews.lv
http://www.travelnews.lv/index.php?m_id=18288&i_id=5&pub_id=79043


 Kuras vietas apmeklējāt ceļojuma laikā? Kāpēc devāties tieši uz šīm vietām?

Šī bija pirmā reize TRAVEL TIME vēsturē, kad mums vienlaicīgi braucienos devās grupas uz 3 kontinentiem. Varbūt priekš tūroperatoriem tā ir normāla prakse, bet tā kā mēs netaisām braucienus pa Eiropu visa gada garumā, tad priekš mums šis bija liels sasniegums. Pēdējo 6 gadu laikā, 90% no 45 grupu braucieniem, es esmu pats vadījis!

Tā kā nesen es  pats devos ļoti interesantā braucienā ar grupu uz ASV Rietumu krastu, man personīgi nelikās interesanti doties atkārtoti šajā maršrutā, līdz ar to pieņēmām lēmumu, kad šajā grupu braucienā dosies mans kolēģis, lai sākumā cilvēki apskatītu ASV Rietumu krastu, pēc tam dotos uz Havaju salām.


Es pats nebiju bijis Japānā 2,5 gadus un ļoti gribēju tur atgriezties. Protams, ka ilgu laiku pēc zemestrīces, interese par Japānu bija maza, bet es izdomāju, ka būtu ļoti interesanti izveidot kombinētu grupas braucienu ar sākumposmu Japānā un nobeigumu Havaju salās. Interese no cilvēkiem parādījās un pēc Balttour nolēmām izveidot gan braucienu tikai uz Japānu, gan kombinēto kopā ar Havaju salām. Līdz ar to aprīlī mums bija 4 atsevišķas grupas, kas apmeklēja 3 kontinentus.

Vēl kā bonuss klāt nāca  iespēja pabūt Dienvidkorejā, atpakaļceļā uz mājām.

 Brauciena ilgums bija 27 dienas. Kopā ar 8 braucējiem devāmies uz Japānu, tad tālāk uz Havaju salām un tad uz mājām caur Dienvidkoreju. Šī bija mūsu 14.grupa uz Japānu. Šajā reizē ļoti daudz ko apskatījām. Pārsteigums bija, kad izdomājām doties uz Sendaja un Matsushima līci, šīs vietas visvairāk tika skartas zemestrīces laikā un es tiešām negaidīju, ka tur jau viss tik ātri būs atjaunots un sakārtots. Vēl apmeklējām tādas vietas kā  Tokio, Kioto, Takayama, Kanazawa, Gifu, Himedzi, Okayama, Hirosima, Miyadzima!

Havaju salās kopumā ir 8 salas, no kurām 6 ir apdzīvotas.Izmantojot iekšējos lidojumus, mēs apmeklējām 4 no tām: Oahu ( atrodas Honolulu un administratīvais centrs), Lielās Havaju Salas (ar  5 aktīviem un neaktīviem vulkāniem), Maui Sala un Kauai Sala.

Dienvidkorejas apmeklējums bija vienkāršs. 3 naktis mēs pavadījām labā viesnīcā Seulas centrā. Pirmo dienu uztaisījām apli ar tūristu autobusu, pieturējām Nacionālajā Muzejā un apskatījām vēl pāris svarīgus  UNESCO objektus, kā arī  lielāko bagātību -  Changdeokgung pili! Otrajā dienā apemklējām gan ierasto tirgu, gan elektronikas tirgu. Apskatījām vēl Gyeongbokgung pili.Daļa no grupas vēl aizdevās apskatīt interesantu Brīvdabas Muzeju kompleksu.


Spilgtākie iespaidi no ceļojuma?

Priekš manis pats interesantākais bija:

Japāna –  esmu bijis jau šajā valstī vairāk kā 30 reizes, bet atkal jau pēc šī pārtraukuma, es biju tik patīkami pārsteigts un sajūta bija, ka absolūti NEKAS nav mainījies.

Havaju salas – šeit nebiju nekad bijis un man jāatzīst, ka nebiju gaidījis , kad redzēšu tik skaistu dabu. Runājot ar mūsu 20 braucējiem, visiem bija radies priekšstats, ka te uz vietas viss būs ļoti dārgs un visapkārt būs daudz slavenu cilvēku. Pirmais iespaids ļoti labs, jo uz katras salas atrodas Nacionālais parks, ļoti skaistas dabas ainavas visapkārt, tas mums bija liels pārsteigums. Mēs vienu rītu Maui cēlamies 3:00 naktī, devāmies 1 h garā pārbraucienā, jo ļoti gribējām redzēt saullēktu virs Haleakala vulkāna krātera. Šis bija tiešām kaut kas iespaidīgs, labākais no  Havaju Salām.


Dienvidkoreja – šeit mani pārsteidza tas, ka Seula visi iedzīvotāji dzīvo netraucētā mierā patreizējā situācijā, zinot , cik saspīlētās  ir attiecības ar Ziemeļkoreju! Tāda sajūta, ka tas cilvēkus vispār nesatrauc un viss rit savu ierasto gaitu. Uztraukums nekur nav manāms par kaimiņiem  - Ziemeļkoreju!


Kas visvairāk palicis atmiņā no baudītajiem ēdieniem un dzērieniem?

Atbilde ir ļoti vienkārša.... Ume-shu. Tas ir Japāņu plūmju vīns. Protams, ka arī pie mums Latvijā tas ir pieejams, bet garšu nevar salīdzināt, ar to, ko var dabūt Japānā.  Baudīt glāzi Umeshu uz “rocks” (ledus gabaliem) kādā bārā ar smuku skatu uz Japānas ielām, tā sajūta ir lieliska. Ceru, ka drīzumā tuvākajos gados varēšu šo atkārtot.

Havaju salas dzērieni man īpaši nepatika, jo tajos galvenā sastāvdaļa bija kokosrieksti, kas īsti nav manā gaumē.


Runājot par ēdieniem – vienmēr man patīk iegriezties tajos Japānas suši restorānos, kur tie iet apkārt pa lenti. Tātad tu visu uz vietas redzi, izvēlies, ko gribi un maksā tik daudz, cik apēd. Havaju salās nobaudījām ļoti garšīgas jūras veltes. Bet pašas labākās atmiņas man bija , kad mēs ar grupu Seula aizdevāmies uz vienu restorānu, kur no akvārija Tu vari pats izvēlēties zuti, kuru turpat acu priekšā grillē, papildinot ar 10 dažādu veidu asajiem korejiešu salātiem.Tas viss vienai personai izmaksāja aptuveni 11 Ls.


Cik aptuveni dienas pavadījāt katrā no apmeklētajām vietām? Vai bijāt "klasiskie tūristi" vai arī piedalījāties kādās aktivitātēs?

Mans mērķis plānojot braucienu ir atrast kompromisu un saplānot to dinamisku, lai ikkatrs varētu baudīt mūsu braucienu un darīt pa ceļam to, ko vēlas. Protams, ka mēs nevaram visu darīt, bet mēģinām visu saplānot pēc iespējas plašāk. Šajā braucienā grupa ASV apmeklēja Napa ielejas vīnu darītavas, Yosemite,  Sequoia Parku, apskatīja Lielo Kanjonu!  Peldēšana un sauļošanās kā opcija bija Havaju salās, bet daudzi to nemaz neizmantoja, jo pēc iespējas vairāk gribēja doties ekskursijās pa salām.

Runājot par ēdienu, mēs nekoncentrējamies uz ēdināšanu tik daudz mūsu grupu braucienos. Protams, ka mēs piedāvājam kopā baudīt vakariņas, bet tas ir pēc izvēles, kā katrs vēlas.

Patreiz es ļoti aktīvi plānoju rudens ceļojumus. Mēs dosimies uz Indiju septembrī, Dienvidameriku oktobra beigās un Vjetnamu, Kambodžu un Laosu novembrī. Vēl ir iespēja doties uz  Indonēziju gan oktobrī, gan decembrī! Nākamo gadu piedāvāsim  Singapūru, Malaizija, Aļasku un Kanāda, Madagaskaru un Dienvidāfriku, Austrāliju / Jaunzēlandi. Plānoju arī piedāvāt atkal Japānu par saprātīgu cenu , lai baudītu Sakuras laiku!

Pieteikšanās jaunumiem
Sadarbības partneri