bcg_7.jpg

Izveidot PDF Rekomendēt Drukāt

APKĀRT PASAULEI 2010 (1.DAĻA)

Brauciens – Apkārt Pasaulei:

 Mūsu Īpašnieks Ēriks dalās iespaidos un atmiņās:

"Kad TRAVEL TIME svinēja 4 gadu jubileju 2009.gadā, es biju tikko ielidojis Rīgā no 38 dienu brauciena Austrālijā un Jaunzēlandē. Šis bija mans pirmais ceļojums uz šīm valstīm.

Domājot par lietām uz priekšu šajā ekonomiskās krīzes laikā, es sapratu to, ka ir jāizdomā kaut kas pavisam jauns, jo arī pieprasījums pēc mūsu grupu braucieniem bija strauji krities.

Izdomāju, ka ir jāizplāno kāds ļoti ekskluzīvs brauciens, kam būtu iespējami saprātīga cena. Līdz ar to sapratu, ka šis brauciens būs tieši laikā, kad TRAVEL TIME svinēs savu 5 gadu jubileju. Tā radās mana ideja par braucienu – Apkārt Pasaulei!

Sākās plānošana... Izlēmu šajā braucienā doties kopā  ar mūsu labākajiem VIP klientiem, mazā cilvēku grupā.

Nākamais posms bija izdomāt,no kura virziena sāksim šo braucienu. Ņemot vērā manu pieredzi, es sapratu, ka ir jāsāk šis ceļojums no rietumu puses, pretējā pulksteņa rādītāja virzienā, tieši saistībā ar laika joslām. Protams, ka braucot tajā virzienā, būs viena diena mazāk, kad no 24 h uz priekšu pārleksim citā datumā.

Nākamais lēmums bija izdomāt , ar kurām avio kompānijām lidosim garajos segmentos, pārlidojumos. Visas trīs avio kompāniju alianses ir  “Apkārt pasaulei” produkti. Gan Star Alliance, SkyTeam un oneWorld. Priekš manis, kam ir platīna karte  American Airlines un labi partneri Finnair oneWorld aliansē, visloģiskākais bija pieņemt tieši šo piedāvājumu. Protams, ka visiem segmentiem ir savi ierobežojumi ( maksimums 16 lidojumi uz vienas biļetes ,  lidojumiem ir jāsākas un jābeidzas vienā kontinentā ). Svarīgs faktors bija arī tas, kad jāizvēlas konkrētu kontinentu/rajonu skaitu, jo tas mainīs cenu. Un beigās jāizlemj, kurš produkts ir vislabākais.    SkyTeam liekas lētāks, bet ir mazāk iespējamie kilometri, ko lidot. oneWorld ir dažādi cenu līmeņi un, ja ņem pilnvērtīgu oneWorld biļeti, ar kuru var lidot pilnvērtīgi oneWorld biedri, nav kilometru ierobežojuma! Un tiem, kam patīk lidot tālu, šī ir ļoti laba opcija!  Tā kā izlēmu izvēlēties oneWorld un pirkt biļetes caur Finnair. Bet, lai sāktu šo braucienu, bija jāskatās, cik tālu var tikt par visizdevīgāko cenu.

Maršruts – svarīgākā lieta, lai izlemtu, uz kādām vietām doties. Kā minimumu, es gribēju apmeklēt Dienvidameriku, Austrāliju, Jaunzēlandi un Āziju! Vēl bija vēlēšanās doties uz Lieldienu salām, kas pieder pie Čīles. Skatoties pēc pieejamajiem lidojumiem, izvēlējos pilsētas, uz kurām doties. Brauciena datums, no 29.janvāra līdz 8.martam 2010.gadā ( kopā 39 dienas ). Izvēloties valstis, svarīgs faktors bija  arīdzan tas, kad pārsvarā jāizvēlas valstis, ar  kurām Latvijai  ir bezvīzu režīms! Mums bija laiks sakārtot vienu vīzu janvārī pirms braukšanas un šis lēmums bija ļoti viegls – Brazīlija! Pārējām valstīm mums vīzu nevajadzēja, izņemot  bija jāaizpilda  ASV un Austrālijas online iebraukšanas atļaujas!


Brauciens sākās , protams, ka no Rīgas, bet, lai taupītu šos 16 segmentus uz to oneWorld Explorer “apkārt pasaulei” biļetes, mēs šīs biļetes nopirkām no/uz Helsinkiem. Līdz ar to no Rīgas mēs lidojām ar Air Baltic, ar savienojumu Helsinkos. Tālāk uz Madridi tajā pašā dienā. Šeit biju ieplānojis 2 dienu atpūtu vienīgajā pieturas punktā Eiropā. Nākamais pārlidojums bija uz Rio de Janiero, Brazīlijā ( uz 3 dienām )! Lai taupītu šos 16 segmentus, piepirkām klāt 4 iekšējos reisus: Rio – Sao Paulo – Curitiba – Iguazu Brazīlijā! Tālāk devāmies uz  Buenos Aires, Argentīnā.  Tur mēs pavadījām 3 naktis, pirms mūsu lidojuma uz Santiago! Čīle  -  Andu kalni uz nākamajām 2 dienām.


Šajā vietā man neparedzēti bija jāmaina grafiks. Nākamais lidojums bija uz Lieldienu salām, kur mēs pavadījām 2 dienas.  Lai dotos tālāk uz Auklandi, Jaunzēlandē, vislabākais variants bija lidot ar LAN caur Papeete, Tahiti, bet diemžēl LAN nevarēja sakārtot reisus uz mūsu biļetēm – Apkārt pasaulei!  Tāpēc mūsu lidojumu grafiks bija šāds -  16.000 km apvedceļš :Lieldiena Salas – Santiago – Miami – Los Angeles un tad uz Auklandi.  Bet šādi mēs palielinājām grafiku par 5 dienām un mēs varējām iekļaut papildus valstis un kontinentu.

Tad sekoja interesants piedzīvojums. Los Angeles mēs lidmašīnā iekāpām 23:00 vakarā  14.02.2010 un no rīta pamodāmies 16.02.2010. Sanāk, kad pārlecām pāri vienai dienai – 15.02.2010!

Jaunzēlandē mēs paņēmām mašīnu un apskatījām ziemeļu salu ar  Auklandi, Rotarua  un tad ar iekšējo pārlidojumu devāmies uz dienvidu salu  -  Christchurch, Kaikoura, Blenheim, Nelson, Greymouth, Franz Josef un atpakaļ uz  Christchurch. Kopā mēs šeit pavadījām 9 dienas.

Tālāk mēs lidojām uz Austrāliju – Sidneju, uz 2 dienām. Pēc tam apskatījām Kairnsu, Lielo Barjerrifu un mūsu pēdējā pieturvieta bija Melburnā. Šeit mēs pavadījām 3 dienas.

No Melburnas uz Singapūru mēs speciāli noorganizējām lidojumu ar jauno A380 super-jumbo lidmašīnu! Šeit, pēdējā kontinentā mēs apmeklējām 4 pilsētas - Singapūra, Kuala Lumpura Malazija, Hong Kong un Seula Dienvidkorejā!


8. martā mēs no Seulas ielidojām Helsinkos un tālāk ar Air Baltic lidojām uz Rīgu! No šī brauciena man bija 3500 bildes, bet maniem līdzbraucējiem vēl vairāk!

Šis ir mūsu maršruts, pēc manas flightdiary.com lapas (mani lidojumi kopš 2007.gada )!

27 lidojumi ar 11 avio kompānijām ( 6 no 10 tajā laikā oneWorld biedri  - Finnair, Iberia, LAN, American Airlines, Qantas un Cathay Pacific). Mēs nolidojām  73.943 km! Visi no maniem līdzbraucējiem 2011.gadā kļuva par Finnair Plus Zelta kartes turētājiem, pateicoties visiem šiem pārlidojumiem!  Protams, ka tika piedzīvots un redzēts daudz kas. Vēljoprojām ir sajūta, it kā tas viss būtu noticis vakar, nevis pirms 3 gadiem.''

Pieteikšanās jaunumiem
Sadarbības partneri